Haber

Yunanistan’da düzensiz göçmenleri gözaltına alan 3 kişinin serbest bırakılması talebi reddedildi

Yunanistan’da, ağustos ayında Meriç bölgesinden Yunanistan’a geçen göçmenleri hukuka aykırı bir şekilde gözaltına alan üç kişinin serbest bırakılması talebinin reddedildiği bildirildi.

Yunan medyasında yer alan haberlere göre, Yunanistan Yüksek Mahkemesi, 13 kaçak göçmeni bir araca bağlı römorkta hukuka aykırı bir şekilde alıkoyan üç kişinin tahliye talebini reddetti.

Düzensiz göçmenlerin avukatı Ekaterini Georgiadu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, 13 düzensiz göçmenin ülkeye yasa dışı yollardan giriş yaptıkları için idari gözetim altında tutulduğunu belirtti.

13 düzensiz göçmene süresiz ikamet izni verilmesini savunan Georgiadu, söz konusu olayla ilgili dayanışma gösteren herkese teşekkür etti.

Yargıtay, ağustos ayında 13 kaçak göçmenin, üç kişilik ırkçı bir grup tarafından araca bağlanan bir karavanda hukuka aykırı bir şekilde tutulduğu sahnelerin ortaya çıkması üzerine harekete geçti.

Mahkeme 1 Eylül’de üç kişinin de tutuklanmasına karar verdi.

Yunanistan Vatandaşlarını Koruma Bakanı Yannis İkonomu, X sosyal medya platformuna yaptığı açıklamada, “Yunanistan, güçlü demokratik müktesebatı ve insani geleneği olan bir hukuk devletidir. Sokak kanunlarına hiçbir şekilde tolerans gösterilemez.” Şu ifadelere yer verdi:

Olaya muhalefet partilerinden de tepki geldi.

haber-kulu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu