Haber

İstanbul’da fuhuş operasyonunda yakalanan 15 zanlı tutuklandı

İstanbul’un 4 ilçesinde fuhuş operasyonunda yakalanan 17 zanlıdan 15’i tutuklandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Etik ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Organize Kabahatler tarafından başlatılan soruşturma kapsamında fuhuşa zorlanan kadınları kurtarmak ve zanlıları yakalamak için çalışma yaptı.

Yaklaşık 4 ay süren çalışmalarda Büyükçekmece’de iki gece kulübünü takibe alan ekipler, 22’si yabancı uyruklu 24 kadının işyeri sahibi ve beraberinde hareket eden zanlılar tarafından zorla fuhuşa zorlandığını tespit etti.

Organize hareket eden zanlıların, gece kulübüne yakın bir sitedeki 12 daireyi fuhuş amacıyla kullandıkları, müşterilerin ve yerde buluşan kadınların bu konutlara ulaşımını sağladığı, yurt dışından gelen mağdur kadınları da ağırladıkları anlaşıldı. bu konutlarda

23 Aralık günü gece saatlerinde belirlenen eğlence yerlerine ve konutlara baskın düzenleyen polis, 7’si kadın 17 zanlıyı tutukladı, fuhuş mağduru 24 kadını gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 17 zanlıdan 15’i tutuklandı, 2 zanlı hakkında adli kontrol hükümleri uygulandı.

Yabancı uyruklu 22 kadının sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresi’ne teslim edildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu